לפעמים כל מה שצריך בשביל שיקשיבו לכם זה לדבר נכון. מה זה אומר? להיות אמיתי ולדבר בצורה "חברית" כמישהו שבאמת אכפת לו, בגובה העיניים, בכנות ואמפטיה לצד השני. חבר טוב הוא מישהו שאפשר לסמוך עליו ולקבל ממנו עזרה. תהיו נדיבים והציעו מהידע והניסיון שלכם בתחום מנקודת מבט "אובייקטיבית" תוך הצגת הזווית הייחודית שלכם. זוהי תמציתה של כתיבה שיווקית נכונה.

תחום העיסוק של הכנת מסרים מילוליים משכנעים נקרא קופירייטינג וזה מהווה רכיב חשוב בכל קמפיין שיווקי או פרסומי משמעותי. קופירייטר טוב מעוניין לבנות קשר חם עם הלקוח הפוטנציאלי וזאת באמצעות כתיבה חברית וקולחת שמדברת את הלבבות.

מדברים אליך או אליכם? ומה עם אתנו?

בכדי ליצור אפקט של כתיבה חברית יש להיפרד מכתיבה נטולת שייכות, כמו "זה" וה"אלה" הנפוצים כל כך במאמרי קידום "רבים מעדיפים לקנות באשראי", "חברת א.א הובלות מעבירה רהיטים". יש לדבר אל האנשים ולכן דבר ראשון צריך להבין מי קהל היעד שעבורו אתם כותבים. זה יכול להיות מישהו בודד, או קבוצה, זה יכול להיות אישה, גבר, ילד או אדם מבוגר.

  • גוף שני רבים – כתיבה שיווקית מתבצעת (בעברית..) בדרך כלל בגוף זה עם "אליכם", "אתם", "בשבילכם" וכו'. זאת אומרת שאתם פונים לקבוצה של גברים או נשים בגיל לא ידוע. כך נמנעים ממכשלות השפה שלנו שמבחינה בין זכר לנקבה. אם אתם מדברים ל"אתם", כולם מרגישים שמדברים אליהם, נשים וגברים כאחד. לכן כשקהל היעד שלכם הוא מעורב מגדרית אז זאת הבחירה הנוחה. "אתם מרגישים שהגיע הזמן להתחדש עם כורסת עור", "אתם רוצים יותר זמן לעצמכם". אבל.. כולנו מרגישים מיוחדים ולא מעוניינים שידברו אלינו באופן כוללני. לכן יש לנו את..
  • גוף ראשון רבים – כתיבה שיווקית אוהבת את "אנחנו" שכן זאת הבחירה האמפטית ביותר שיש. אז אם תחום השיווק שלכם נוגע בדברים אישיים, כדאי לבחון את האפשרות לשימוש נרחב בגוף זה ליצירת תחושת הביחד. "אנחנו נוטים לצבור חובות", "אנחנו נהנים מדברים חדשים", "אנחנו חשים לעיתים בודדים". הקורא מרגיש הוא נמצא בפורום חברי שנמצא איתו בראש אחד.
  • גוף ראשון יחיד – אישית לוחצת. עקרונית אין בעיה לכתוב ב"לך", "אתה", "בשבילך", רק בדרך נשים עלולות להרגיש קצת מודרות. יש גם את שיטת מירב מיכאלי – את, בשבילך וכו' שהופכת טקסט למוזר. כשקהל היעד שלכם הומוגני מבחינה מגדרית, כמו כתיבה לנשים על אופנת נשים ותכשיטים, לגברים על זכויות הגבר או כלי עבודה המצב הרבה יותר קל. כתיבה ישירה נותנת תחושה אישית של שיחה של אחד לאחד.

כתיבה שיווקית לא עוסקת בי

יש גוף אחד שמאד נמנעים ממנו בכתיבת קופירייטינג וזה גוף ראשון יחיד. כתיבה שיווקית לא עוסקת בנו ולא במוצר והשירות שאנו מציעים. הכל ה"דיבור" השיווקי מסתובב סביב הלקוח והרצונות שלו. לכן נאמר:

"יש לנו פתרון אפקטיבי עבורכם"

"חברת א.א. הובלות בדרך אליכם"

"מותר לכם להתפנק במלון בוטיק"

הסיבה לכך פשוטה – אנשים אוהבים לדבר על עצמם ושהשיחה תתנהל עליהם ועל הרצונות והצרכים שלהם. לכן, השירותים והמוצרים שאתם מספקים נדרשים להיות מוצעים לא "ממני" אלה "עבורכם".

ומה עם גוף שלישי?

כמובן שגם גוף שלישי לא שימושי כלל עבור כתיבה שיווקית. הגוף שלישי רבים ויחד יוצרים תחושת ריחוק וניכור לא רצויים שמטרתם להציג כתיבה חסרת פניות השמורה בעיקר לכתיבה עיתונאית: "ראש הממשלה אמר", "וועד העובדים החליט", "הנאשמים ביצעו סדרת פריצות".

צוות שפיץ כותב בשבילכם בגוף הנכון

לכתוב זה כיף. אך אם הכתבה הזאת החזירה אתכם לימים האפלים של שיעורי לשון, יכול להיות שכדאי להשאיר את הכתיבה למישהו אחר. צוות שפיץ כותב מגוון סוגי תכנים כמו תוכן לאתר, מאמרים אינפורמטיביים, קומוניקט, ניוזלטר, דפי נחיתה וכו'. אנחנו עושים זאת בשפה קולחת והרבה אהבה. צרו קשר עכשיו במספר 052-3646136 ונתחיל לדבר על התוכן החדש שלכם שמדבר אל קהל היעד בגובה העיניים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>