לפעמים אנשים אומרים לי, "תראה גילי, כבר כתבתי תוכן שיווקי לאתר שלי, אז רק תשכתב קצת". מבט מהיר בטקסט מעלה בדרך כלל תחושת ד-ז'-וו. מאמר ארוך מידי, מבולגן ומסורבל. חברים, תוכן שיווקי לאתרים צריך לדעת לכתוב. כתיבה טובה מאורגנת בצורה מקצועית, הן ברמה של דרישות הכתיבה של מנועי החיפוש והן מבחינת הגולש. אפשר לומר על רגל אחת שכתיבה שיווקית טובה צריכה לסקרן, לזרום בנועם ולהשיג את המטרות שלכם..

תוכן שיווקי לאתרים זה עסק רציני

את הטירונות בכתיבת קופירייטינג עשיתי "על יבש", תוך לימוד אינטנסיבי של כללי הכתיבה השיווקית. ערכתי ותיקנתי עשרות פעמים, עד שיצא מושלם. את התוכן שלחתי לבדיקה אצל מקדם אתרים מיומן שמיד מסר לי פרויקטים לביצוע. הייתי צריך לכתוב עשרות רבות של מאמרים לאתרים וכן לבצע קופירייטינג, עד שהגעתי לתוצאה המושלמת שריצתה (כמעט תמיד) את לקוחותיי.

לכן, כשאתם כותבים תוכן שיווקי לאתרים או לצרכי הקידום האישיים שלכם בפעם הראשונה, קחו בחשבון שרוב הסיכויים שהתוכן שכתבתם אינו מקדם אתכם כלל ואולי אפילו עושה את הפעולה ההפוכה. זה קורה בשל ליקויים ב SEO, בזיהוי קהל היעד, או לפעמים באיכות הכתיבה עצמה.

קופירייטינג עם כל מה שצריך

אם אתם מעוניינים ללכת על האתגר ויש לכם כישרון מתאים, אז אתם מוזמנים לצאת לדרך ולכתוב תוכן שיווקי לאתרים או עבור עצמכם. אז איך עושים את זה נכון?

תוכן שיווקי עשוי בדרך כלל מארבעה רכיבים שאותם נכניס לדף, בדרך כלל לפי הסדר:

1 – "טיזר", מה זה בעצם?

בכתיבת תוכן שיווקי לאתרים מוסיפים עוקץ קטן שמעודד לקרוא עוד. כדי לעודד את הגולש לקרוא את המסרים השיווקיים שלכם, עליכם לעורר את סקרנותו. פה נמצאת גולת הכותרת של כתיבת קופירייטינג אפקטיבית. כל האמצעים (כמעט..) כשרים בשביל לעניין את הגולש. הפתיעו את הגולש באמירה פרובוקטיבית, שאלו את השאלה שקרוב לוודאי מנקרת במוחו כרגע, הבטיחו לו הפתעה או מתנה. קחו כמה דוגמאות לטיזר:

 • הצפת שאלות מנקרות – הגג דולף? מתי בפעם אחרונה בדקתם את תכנית הפנסיה שלכם? מוכנים לשנת המס החדשה?
 • דמיון מודרך – תארו לעצמכם חופשה אקזוטית בחו"ל עם כל הפינוקים ובעלות של בית מלון מקומי. שווה, לא?
 • התקלה מוזרה – נהג, עצור בצד. בדיקת חורף חינמית כבר עשית?!, אחי יש לך אש? מטפים רוכשים אצל הטובים ביותר..
 • מה עם שגיעות כטיב?
 • ספרו אנקדוטה – (כמו למעלה..)
 • זה בערך הדיל, קפץ לכם רעיון חדש? הגיבו למטה ונעבוד עליו ביחד.

2 – מספקים פתרון לבעיה מטרידה

חסר לכם? לנו יש. רוצים יותר טוב? הגעתם למקום הנכון. אנשים מחפשים דברים שחסרים להם. הם לא תמיד יודעים מה חסר אבל מרגישים קצת לא בנוח. כשאתם מציפים לגולש את הבעיה שמטרידה אותו "בום.." תפסתם אותו, לפחות לכמה שניות. אך הצגת הבעיה אינה מספקת ויש להביע הזדהות עם הגולש.

 • מחירי הירקות והפירות מרקיעי שחקים? במדינת ישראל פערי התיווך בין המגדלים לצרכנים, הינם אסטרונומיים ופוגעים בכולם.
 • המשכנתה מכבידה? זוגות צעירים רבים מוצאים את עצמם חסרי אונים מול מחירי הדירות ומתחייבים למשכנתאות גדולות.
 • לא חייבים לשלם הון לרואה החשבון! תארו לעצמכם שירותי ראיית חשבון שמשלבים ניהול ספרים אונליין עם שירות אנושי ויעוץ מול רשויות המס.

לכם יש בעיה ולנו יש פתרון – אחרי ששכנעתם את הגולש שאתם מבינים את הבעיה שלו, כל שנותר זה לשכנע אותו שיש לכם פתרון הולם. קר לכם? נחמם, יקר לכם? נוזיל, רחוק? אין בעיה, זה בדרך אליכם. גם הצגת הפיתרון אינה מספקת וצריך לתת דחיפה נוספת. הרי אתם לא היחידים עם פתרון לבעיה ויש גם פתרונות אחרים, אז למה שהגולש יבחר רק בכם?

***כי אתם הכי טובים והכי מתאימים בשבילו***

3 – מציגים תועלות לגולש  

הסבירו לגולש בקצרה למה עדיף לו לפנות ולקבל שירות או מוצר אצלכם ולא אצל המתחרים. רוב השירותים והמוצרים נדרשים להציג תועלות דומות:

 • אצלנו זה יותר זול
 • אצלנו זה יותר מהיר
 • אנחנו יותר מנוסים ואמינים
 • יש לכם אחריות מלאה אצלנו
 • המוצר שלנו יותר איכותי
 • אנחנו מותג מוביל
 • זמינים עבורכם בכל זמן לביצוע השירות

תועלות אלה חוזרות כמו מנטרה כמעט בכל תוכן שיווקי לאתרים וגם במדיות קידום אחרות (כמו פייסבוק, שלטי חוצות וכו') בווריאציות שונות. תועלת טובה מציגה ערך אמיתי: אנחנו הכי טובים.. כי ככה כתבו עלינו, או: אנחנו הכי זולים.. תבדקו בעצמכם ותראו.

4 – הניעו את הגולש לפעולה הרצויה לכם

בחרו פעולה אחת פשוטה שאתם מעוניינים שהגולש יבצע: ימלא פרטי קשר, יתקשר או יוריד תוכנה. הלקוח הפוטנציאלי שלכם אוהב שאומרים לו מה לעשות. עודדו אותו במילות ציווי ברורות: "התקשר", "השאר פרטי קשר", "הורד". זה מביך.. אבל אנחנו כאלה,פשוט אוהבים לעשות מה שאומרים לנו.

מדברים אל קהל היעד

כתיבה שיווקית אפקטיבית מדברת באופן שנוגע ומשפיע באופן מדויק ככל האפשר. לשמחתנו אנו בני האדם שונים ודברים שונים משפיעים על כל אחד מאיתנו ובכל תקופת חיים. גם האדם הבודד מונע מטריגרים שונים על פי אופי ההצעה שיכולה להיות המוצר, השירות וגם אידאולוגיה. תסכימו איתי שהמסר להצעת נישואין ומכירת וקילו עגבניות לאותה הגברת ישמע אחר לחלוטין. גם כשנרצה למכור משהו שמתאים לכולם, כמו אמונה, נציע את זה לכל סוג אוכלוסיה באופן שונה. לכן, קודם כול תחליטו אל מי אתם מדברים. מי הוא / היא או הם. מה גילו של הלקוח הפוטנציאלי שלנו? מה מטריד אותו? מה הוא מחפש?

עם חבר'ה צעירים נהיה קלילים, בשירות עבור עסקים נקרין רצינות ואמינות. בכתיבה לנשים בדרך כלל נעדיף להקרין "שירותיות" ולגברים נציע מוצרים אמינים. התנהגות אנושית אינה מדע מדויק כמובן שנדרש טאצ' ואין פה כללי אצבע ברורים. תצליחו לכתוב טוב רק אחרי שתזדהו עם קהל היעד שלכם. איך עושים את זה? עוצמים את העיניים ומפעילים את הדמיון.

שומרים על סגנון

אז לפני שאתם מחממים את המקלדת, קבלו כמה כללי אצבע לשמירה על סגנון כתיבה שיווקי אפקטיבי:

תוכן שיווקי שכיף לקרוא – אתם יודעים לסקרן עם כתיבה קולחת? כל הדרכים כשרות (כמעט..) לתוכן מעניין. אפשר לשעשע את הקורא במשחקי מילים ובדיחות שונות, אפשר לספר סיפורים או פשוט להיות ענייני.

מעוררים הזדהות ואמפתיה – זה אולי אחד הדברים החשובים כשמבצעים כתיבה שיווקית אפקטיבית. מערכת הטיעונים שלכם צריכה לעורר הסכמה כבר מהמילה הראשונה ויש לשמר אותה לאורך כל הכתיבה. הדרך הנכונה לעשות זאת היא פניה אישית, חברית, אמיתית ואמינה. כמו שהייתם מדברים לחבר. את, אתה, אנחנו..

עיקרון השלוש – אחת, שתיים, שלוש – דג מלוח. בחיים ובמיוחד בצבא, הדברים הולכים בדרך כלל בשלשות. פשוט כי זה המספר הקבוצתי הראשון. אז אפשר להציג שלש תועלות, או שלש הצעות שונות, פשוט כי זה רץ יפה במוחו של הגולש. מחקרים מראים שוב ושב שלאף אחד לא אכפת מהטיעון הרביעי – אז אל תציגו אותו..

שהכול יהיה ברור – בלה, בלה, בלה.. אל תסבכו את הגולש, זה לא מבחן אינטליגנציה. אין צורך לחפור ולהעלות סוגיות שאינן רלוונטיות למהלך המכירה. הטיעונים שלכם יועלו בהיררכיה ברורה ויאורגנו בכותרות משנה ותבליטים (בולטים) בכמות שאינה עוברת את 4, לעולם.

תהיו אמיתיים – תוכן זה אומנות של דמיון חופשי. אין צורך לשקר ומיותר להגזים יתר על המידה. תבטיחו את מה שאתם יכולים לקיים, תיפו את המציאות עם תוכן אמיתי – אני לא בר רפאלי אבל הרבה יותר אמיתית.

אין לכם זמן לבלבולי מוח?

הצוות של "שפיץ בית תוכן", מספקים לכם כתיבת תוכן איכותית לאתרים. נולדנו עם מקלדת ביד ואנחנו עושים פלאים עבור הלקוחות שלנו. עם תוכן שיווקי לאתרים, ניוזלטר, דפי נחיתה, תסריטים וכן כתיבת קומוניקט לכל דורש. אל תהיו ביישנים, התקשרו לטלפון 052-3646136 ודברו איתי על התכנים שאתם זקוקים להם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>