מידע חדש ומעשיר הינו אבן יסוד של הקידום ברשת. תוכן אינפורמטיבי עדיף לשלב במגוון מדיות כסרטונים בתחומים שלא נגעו בהם מעולם או כתבות המשלבות תמונות. עיסוק בנושא חדש ומעניין מעורר הרבה יותר תשומת לב מטיפול בנושא לעוס. מידע שיוצג בצורה ברורה ויעורר תחושה של אמינות יזכה לאמון רב יותר מצד הקוראים ואלה יתגמלו אתכם בטראפיק ואינטרקציה שבסופו של דבר תתורגם להמרות.

מאמרי תוכן איכותיים ואינפורמטיביים מעוררים עניין באתר, בלוג או דף הפייסבוק שלכם ומחזקים את המוניטין של המותג. קיימות שיטות שיווק נוספות העושות שימוש בכתיבה אינפורמטיבית כמו כתבות יחצניות בגופי מדיה שונים, המשתלבות במלל העיתונאי ושואבות ממנו סמכות. תחום חדש יחסית הינו המלצות קריאה בשיטת ה Content Marketing על ידי פרסום באאוטבריין וכן טאבולה.

כתיבה מעוררת אמון – הדבר החשוב לכם ביותר בכתיבת תוכן אינפורמטיבי זה לעורר תחושת אמינות בקרב הקוראים. את זה עושה באמצעות סגנון כתיבה, הפנייה למקורות וסדר:

כתיבה אינפורמטיבית נטולת פניות                                          

כתבה חדשותית נעשית בדרך כלל מזווית מרוחקת של משקיף מהצד. לכן בכתיבה כזאת נראה בדרך כלל שימוש בגוף שלישי: "השוטרים הגיעו כמה דקות מאוחר יותר", "ראש הממשלה הגיע לביקור בבייג'ין", "קבוצת אומגה זכתה במכרז גדול".

כתיבת תוכן אינפורמטיבי אינה נדרשת בהכרח לריחוק ויכולה להיות בהחלט אישית וחברית. כך נכתוב בבלוג תוכן אינפורמטיבי לצד רשמים אישיים. קצת מוזר, לא? אם זה חוויתי ואישי אז איך זה יכול להיות אינפורמטיבי?

כתיבה טובה מציגה את שני הצדדים של המטבע. לכן, כדאי להקיף את הנושא מכל צדדיו לרבות הצד שאינכם משתייכים אליו ועם הרבה הגינות. כתיבה פתוחה המקשיבה לאחר ומבינה אותו תוסיף לכם נקודות רבות. "רבים טוענים שהגיע הזמן לעשות לגליזציה למריחואנה בשל היתרונות הבריאותיים.. ..אני אישית מעדיף לגלגל חסה"

כשאתם כותבים בצורה הוגנת ומציגים את המידע כפי שמבינים אותו המתנגדים שלכם, אתם מרוויחים את שני הצדדים ונהנים מפופולריות.

דרדאסבא היה אומר..

מרגישים חכמים ומיוחדים? תרגיעו.. כמעט כל הידע שלכם מושאל ממקורות אחרים. ספרו לנו מאיפה למדתם את זה ויהיה קל לנו הרבה יותר להאמין לכם ולכבד אתכם על צניעותכם. הצהרה על המקורות שלכם הכרחית בכל מחקר מדעי ומומלץ בכל תוכן אינפורמטיבי. הוספת לינקים של מקורות אמינים כמו ויקיפדיה מוסיפה למאמר שלכם נקודות קידום אצל גוגל. "מחקרים רבים מצביעים על כך שקרינה שאינה מייננת עלולה לגרום לסרטן", "להיות בלונדיני זה משתלם גם ברמת השכר ואת זה אומרים גם כלכלנים מכובדים".

כשקוראים את המאמר שלכם יודעים שעשיתם שיעורי בית לפני ששפכתם את הכול על הדף. הערכה אליכם תהיה בשל ידע המתובל בניסיון אישי וגם על הרצינות והעמקה. להגיש ידע מאומת זה חשוב אך לא מספק ויש להקדיש זמן ומחשבה לארגן אותו נכון.

ארגון תוכן אינפורמטיבי זה חשוב

מאמר עשוי ממספר חלקים:

  • כותרת ראשית – כותרת חשובה ביותר ומסבירה את הנושא על רגל אחת ומסקרנת. זה הזמן להוציא את הקופירייטר החבוי בכם ולתת לו להתבטא. "קיץ מרענן עם בריכות שחיה להרכבה עצמית"
  • כותרות משנה – לכותרות אלה בעלות חשיבות רבה שכן איתן אתם קובעים את ההיררכיה במאמר שלכם. מאמר טיפים לא יכיל כותרות משנה בדרך כלל אך מאמרי תוכן רגילים שלוקחים נושא ומפרטים אותו ידרשו לכמה כותרות טובות. גוגל מתעניין בכותרות המשנה ומתייג את חשיבות התוכן גם על פיהן.
  • גוף המאמר – זה הבשר. כל פסקה תופרד על ידי כותרת משנה ותתמקד בנושא שלה בלי ערבובים וחזרות. רבים נוטים לחזור על עצמם יותר מפעם אחת ומזה כדאי להימנע. אם יש לכם מה להגיד תגידו ואל תחזרו על עצמכם כמו תקליט זה מתיש את הקורא.
  • מספור ובולטים – פירוט בפסקה באמצעות מספור ובולטים מאיר את הטקסט ומעשיר אותו מאד. מספור מתאים לתהליך ואילו בולטים לפירוט:
  1. לשים
  2. מבשלים
  3. מכניסים לתנור
  • לחם
  • חלה
  • לאפה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>