תוכן אתרים נכתב בדרכים שונות הנקבעות על פי סגנונכם האישי, אופי האתר והדרישות השיווקיות. לעתים קרובות אנשים חשים שהתוכן באתר אינו חשוב וחבל. למלל יש דרך מיוחדת להביא את הייחודיות של העסק והאנשים המנהלים אותו. כתיבה עם אלמנט אישי באתר מקדמת אותו ועוזרת להשיג חיבור אנושי עם לקוחות חדשים שלא מכירים אתכם.

לכן..

תוכן אתרים עושים עם תכנון

בבית תוכן מסודר מקבל הלקוח טופס אפיון עבור תוכן אתרים וימלא את כל הפרטים החשובים בכדי שכותב התכנים ידע לכוון נכון את הכתיבה שלו. טופס האפיון יכיל פרטים שונים על האתר והחברה או העסק שזה ייצג. להלן הדברים שכדאי לכל כותב תוכן לדעת לפני שהוא כותב ולו מילה בודדת אחת:

  • כתובת האתר.
  • רקע על החברה, עיסוקה וייחודיותה.
  • מידע על לקוחות גדולים אם יש.
  • רקע אישי של המנהלים והבעלים.
  • מילות מפתח מועדפות.
  • פירוט הדפים והמאמרים שברצונו לקבל עבורם תוכן.
  • קהל היעד.

ניסיונות לכתוב תוכן ללא אפיון מספק מביאות בדרך כלל למפח נפש עבור הלקוח וזאת בשל כשל בתאום ציפיות והבנת הנושא על ידי הכותב.

עומדים בדרישות שיווקיות

בדרישות שיווקיות צריך לעמוד וזאת ללא קשר לאופי הכתיבה שלכם ואלה כוללות אלמנטים קידומיים מול מנועי החיפוש וכן הלקוחות הפוטנציאליים.

  • תוכן אתרים מקדם – כלקוחות תוכן עליכם לדרוש שבתוכן תתבצע אופטימיזציה של הטקסט וזאת בכדי לעורר את מנועי החיפוש להתעניין באתר שלכם ולהציע אותו בתוצאות החיפוש בדירוג גבוה. לכן, ביטויי המפתח נדרשים להיות מתאימים ולהתלבש על קהל היעד שלכם. בשביל כך צריך לעשות קצת שעורי בית ולהבין מה הגולשים שבהם אתם מעוניינים, מחפשים. הדרך הקלה שתעזור לכם למצוא את מילות המפתח זה לחפש את הנישה שלכם בגוגל. תהיו יצירתיים וחפשו את עצמכם ואת המונחים שלכם בדרכים שונות ובדקו בכל אחת מהן את פופולריות החיפוש המופיעה בחלק העליון של מנוע החיפוש. הדרך השנייה והמורכבת מעט יותר היא ניתוח מילות מפתח בכלים שונים כמו גוגל AD-WORDS.
  • כתיבה משכנעת – בכדי לשכנע צריך לפעול על פי כללי כתיבה שיווקית המקובלים ברשת. בכל כתיבה שיווקית קיימים אלמנטים שונים האופייניים לה. בדרך כלל כתיבה שיווקית מתחילה בטיזר המיועד לעורר סקרנות. בהמשך מוצגות תועלות ומפרטות את יתרונכם על פני המתחרים ולבסוף יש קריאה לפעולה שמדרבנת את הגולש לפעולה הרצויה לכם. "צרו קשר עכשיו", "השאירו פרטים באתר", "כנסו אלינו", "הורידו את האפליקציה עכשיו" וכו'. אך לא די בכך ויש להוסיף את הטעם החמישי וזה סגנון כתיבה.

תוכן אתרים שמתחבר

אין דרך אחת לכתוב תוכן אתרים, אך יש דברים שכדאי תמיד להקפיד עליהם ואחד מהם זאת כתיבה משכנעת. בשביל זה יש לכם אתר, בשביל לשכנע ולהשפיע. אתם רוצים לדבר אל קהל היעד שלכם ואתם רוצים שיהיה לו רגש חיובי אליכם והדרך הנכונה לעשות זאת היא באמצעות כתיבה שמדברת אליו בגובה העיניים. זאת אומרת שאתם צריכים לדבר בסגנון המקובל על קהל היעד שלכם ולעשות זאת נכון. הקפדה על כתיבה שיווקית נכונה ובסגנון מתאים יהפוך אתכם למקובלים בקרב קהל היעד שלכם. עבור נוער עדיף לכתוב קליל וקול. כשיש לכם עסק עם בעלי מקצוע כדאי לכם להיות ענייניים. מול אימהות או נשים בכלל, כדאי לקחת כיוון יותר ידידותי ומחבק. כמובן שאין כלל אצבע כיצד לכתוב וצריך להפעיל טאצ' אנושי וכישרון.

שמי גיל ואני קופירייטר מיומן הכותב תוכן לאתרים רבים ובתחומים שונים. למידע נוסף על כתיבת תוכן אתרים עבורכם צרו קשר עכשיו במספר 052-3646136 או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם עם פתרון מילולי שיוסיף לאתר שלכם טעם טוב ומסרים מדויקים.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>