תודו שיש סתירה פנימית ברעיון של כתיבת מאמר האמור לספק מידע אובייקטיבי ועדיין לעשות אותו שיווקי. שיווקיות אינה מתיימרת להיות אובייקטיבית אלה מוטה לטובת המשווק. במאמר זה ננסה להבין כיצד ניתן לאחוז בחבל בשני קצותיו עם הצגת מידע אובייקטיבי בעל ערך לגולש וזאת לצד עידודו לבחור בנו. את זאת נעשה באמצעות כתיבת מאמרי שיווק מעניינים שמציגים את נקודת המבט שלנו על התמונה הכללית.

אף אחד לא מצפה מאתנו להיות אובייקטיביים

קודם כל בואו נסיר מעלינו את נטל האובייקטיביות. מדובר על תוכן לאתר או בלוג ולא כתיבה אקדמית שעבורה נצפה לפרס נובל. גם כשמדובר בכתבה עיתונאית הנדרשת לסטנדרטים אובייקטיביים הרי יש לא מעט אלמנטים יחצ"ניים העוזרים לציבור לקחת את הכיוון הרצוי. כן.. חברים, אני מניח ששמתם לב שהעיתונאות מגויסת. זה יכול להיות למפלגה, גוף ציבורי או מותג המעוניין שתכירו אותו ותחשבו עליו רק טוב. כתיבת מאמרי שיווק אינה שונה מכל כתיבה יחצנית אחרת.

כתיבת מאמרי שיווק המציגים את התמונה המלאה

מצד שני, אנשים לא אוהבים שמציגים להם עמדה חד צדדית. במצב זה הם מרגישים מרומים ובצדק. זאת מפני שהם יודעים שאתם, המומחים, יודעים יותר מהם ומנסים לתמרן אותם בציניות, תוך החסרת מידע. אז מה עושים? זה קל..

פרדוקסלית, כתיבת מאמרי שיווק המספרים את האמת וכל האמת, כולל כמה זוויות שלא באמת מועילות לכם הרבה יותר משווקת. אם למשל אתם מוכרים תאורת לד ומעוניינים להציג את יתרונותיה, אולי כדאי לשקול לאזן את התמונה עם מידע פחות מחמיא כמו מחיר יקר ונטייה של גופי תאורה אלה להתעמעם עם הזמן. זה יוסיף לכם נקודות זכות בתחום האמינות והיושרה. אלה יביאו לכם לקוחות נאמנים המעוניינים לפתוח את הארנק לאורך זמן.

עוזרים ללקוח הפוטנציאלי לשקלל יתרונות מול חסרונות

  • עושים ללקוח חיים קלים – כשיש ללקוח את כל המידע ביד, הרבה יותר קל לו להחליט מה הכי מתאים עבורו ועדיף שיעשה את זה אצלכם באתר ולא אצל המתחרים. אם זאת לא נהסס לעשות שימוש בביטויים משכנעים לצד מידע אובייקטיבי. "אומנם רכישת תאורת לד יקרה יותר מתאורת פלואורסצנט אך אם נבחן את העלות מול תועלת נגלה הזדמנות לחיסכון לאורך זמן."
  • כתיבת מאמרי שיווק עם אמינות וידע – ככל שנציג יותר מידי מדויק וממקורות אמינים כך נשיג יותר תוצאות. יש יתרון ברור למידע סטטיסטי, גרפים, ומספרים מדויקים שהופקו על ידי גוף שאינו אינטרסנטי. "על פי בדיקה שנעשתה במשרד התשתיות הלאומיות, בישראל ניתן לקבל החזר על השקעה במנורת לד תוך כשנה וחצי".
  • מציגים את היתרון שלכם על פני המתחרים – קרוב לוודאי שגם אם יש ברשותכם מוצר או שירות עם יתרון, הרי אתם לא לבד בתחום. לכן, לא נוכל להסתפק ביתרון של השירות עצמו אלה נידרש להוסיף את היתרון האישי שלכם. פה כבר לא מדובר על כתבה או מאמר נחמד, אלה כתיבה שיווקית לכל דבר, ולכן צריך להיזהר. במצב זה צריך לרמוז על היתרון הייחודי שלכם הכולל בדרך כלל זמינות, קרבה, אמינות ואחריות, מחיר וכו'. דחיפה אגרסיבית מידי של מסרים שיווקיים תהפוך את המאמר למשהו שאנשים חושדים באמינותו.

מניעים את הגולש לפעולה

אחרי שיש בידי הלקוח הפוטנציאלי שלכם את כל המידע ביד, זה הזמן לעזור לו עוד קצת ולהזכיר לו לפעול ועכשיו!

הקורא חייב להבין שהכדור נמצא עכשיו בידיים שלו ועליו לפעול. לכן נהיה אסרטיביים וברורים עם הפניה שלנו אליו. צור קשר עכשיו, בא היום, שתף עכשיו וכו'.

שמי גיל, למידע נוסף על כתיבת מאמרי שיווק איכותיים ומשכנעים עבור פרסום באאוטבריין, טאבולה, אתר או קומוניקט, צרו קשר איתי במספר 052-3646136.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>