כל יזם או בעל עסק היה רוצה להופיע במערכת חדשות מקוונת (בהקשר חיובי כמובן..) ולספר על הידע והמומחיות שלו. אך לצערנו הדבר בדרך כלל לא מתאפשר, אלה אם כן יש לכם תקציב יחצנות אסטרונומי. פרסום בטאבולה מספק גישה לפרסום תכנים חדשותיים ממומנים בבאנר תחתון או צדדי באתרי החדשות. בכל פעם שאתם מסיימים לקרוא כתבה חדשותית מופיעות הצעות לקריאה נוספת במדורי העיתון השונים, אך לא רק. חלק מהצעות הקריאה משויכות לקטגוריית "ברחבי הרשת" ואלה בעצם כתבות ממומנות הנתבות גולשים מחוץ לאתר החדשות אל אתרי המפרסמים. לשיטת פרסום זאת קוראים Content Marketing וזה עובד. קיימות שתי פלטפורמות שמבצעות את החיבור בין המפרסמים לבין גופי התוכן: טאבולה (Taboola) וכן פרסום באאוטבריין (Outbrain) החדשה יותר.

פרסום בטאבולה, למה זה טוב?

אנשים אינם אוהבים פרסומות אך שמחים לפנות זמן לקריאה מעשירה בנושאים חדשותיים המעניינים אותם. כלכלה, ספורט, אקטואליה, סגנון חיים ועוד נבלעים בשקיקה בכל רגע נתון. באוטובוס, בתור לרופא, בהפסקת האוכל וברמזור..

אחרי שמסיימים לקרוא כתבה יש חשק לעוד אחת ולשם כך יש את באנר הצעות הקריאה המציג כתבות בנושא. לכן, מעבר טבעי לכתבה שלכם (באתר שלכם) מאתר החדשות משאירה את הקורא במצב של "קליטה" עם נינוחות ופתיחות למידע חדש שלא מקבלים במודעה פרסומית. פרסום בטאבולה עולה כסף כשעל השירות הזה אתם משלמים פר הקלקה (PPC) כמו בקמפיינים של גוגל ופייסבוק.

פרסום טבעי עם מידע חדשותי מעניין ומעשיר

לפני שאתם מתחילים להשחיז מילים ומסרים שיווקיים, עצרו רגע!! פרסום בטאבולה נעשות בסגנון חדשותי ולא שיווקי. זאת אומרת שעליכם להכין כתבה חדשותית, או דיון המספק מידע חדש ומעשיר לקהל היעד שלכם. הממד השיווקי נמצא ברקע בלבד, על ידי נוכחות באתר שלכם והבנה שאתם מבינים ומומחים בנושא ומוכנים לחלוק בידע בשלכם באופן חופשי. לכן  מדובר בכתיבה יחצנית הדומה לביצוע כתיבת קומוניקט, או ידיעה חדשותית כשהמימד האינפורמטיבי מאד דומיננטי ואילו הקישוריות לעסק שלכם או אליכם נמצא באזכור קל בלבד ואף ניתן להימנע ממנו לחלוטין.

כתבות בטאבולה איך זה עובד?

פרסום בטבולה מציג את הקישור לכתבות שלכם בצמוד לכתבות דומות בעיתונות המקוונת ובאופן רנדומלי. זאת אומרת שמה שקובע את החשיפה שלכם זה בעצם מספר פרמטרים שונים:

  • מצב התקציב הכללי שלכם – ככל שיש לכם יותר תקציב כך יהיה לכם יותר זמן חשיפה.
  • מצב התקציב היומי – באפשרותכם לקבוע מגבלת תקציב יומי בכדי לא לחסל את התקציב הכללי שלכם במהירות רבה מידי. לאחר שמסתיים התקציב היומי, מערכת טאבולה מפסיקה לנתב את הכתבה שלכם לגופי התוכן ואתם מאבדים חשיפה לאותו יום.
  • התאמה לערוצי התוכן – מערכת טאבולה מנתבת את הכתבה שלכם לערוצי תוכן רלוונטיים. כתבה בנושאים כלכליים תופיע יותר במדורי כלכלה אך לא תופיע בלייף סטייל. יש באפשרותכם למנוע מטאבולה לפרסם בגופי תוכן ספציפיים שנראה לכם שאינם מתאימים לקהל היעד שלכם. למשל אם אתם בקטע של הימורי טוטו עדיף להימנע מפרסום בעיתון הארץ המיועד לקוראים המעדיפים לוותר על הימורים מסוג זה ולהעדיף מסחר במניות. אם יש לכם כתבה מעניינת על שיטות החלקת שיער חדשות ושמתם לב שבטעות טאבולה מפרסמת מאמרים שלכם בבלייזר אז יש ביכולתכם למנוע חיבור שכזה בעתיד.
  • הגדרות מיקוד נוספות – הגדרות נוספות מאפשרות לכם למקד את הכתבה שלכם לקהל היעד יותר. לדוגמא: יש באפשרותכם לקבוע את שעות החשיפה היומית כי התברר לכם שיש לכם יותר המרות בשעות הוקר אך לא בסופ"ש. מיקוד נכון של הקמפיין חוסך כסף ומשפר המרה. פרסום בטאבולה אינו זול וכיולים אלה חיוניים בכדי להשיג תוצאות אפקטיביות ונעשים לאורך זמן.

שמי גיל ואני  מנהל את אתר שפיץ המציע שירותי תוכן איכותיים בלבד. צוות שפיץ בראשותי מומחה לכתיבה וניהול קמפיינים בטאבולה ואאוטבריין. למידע נוסף על פרסום בטאבולה צרו קשר היום בטלפון 052-3646136 ואשמח לעמוד לרשותכם עם כתבות מעניינות ומחדשות וקמפיינים מלוטשים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>