תוכן אתר מעשיר ומכויל נכון מקדם את האתר שלכם, זאת עובדה. כתיבת בלוג לאתר מהווה כלי מרכזי בקרב על הנראות בתוצאות החיפוש של מנועי החיפוש ובכללותם גם גוגל. כתיבת בלוג אישי וכן כתיבת מאמרי תוכן איכותיים ומעניינים נמדדים על ידי תוכנות הבדיקה של גוגל המכונות "עכבישי רשת" או "זחלנים"(web crawlers). בואו ננסה לברר מה מחפש צבא פרוקי הרגליים של גוגל..

לצערי אין לכך תשובה ברורה לגמרי וזאת משום שהמידע על כך קצת מעורפל ומשתנה תדיר על פי עדכוני גוגל. לכן, תמצאו מקדמי אתרים שונים שלהם דעות שונות בעניין. יש דברים שיש עליהם הסכמה מלאה ויש פחות. בואו נבחן מספר טענות בנושא:

תוכן אתר עם יותר מלל זה יותר טוב?

עקרונית זה נכון. תוכן אתר עם יותר מלל פתוח לסיכוי גובר שימצאו אזכור שלכם בגוגל. לתוך המלל כדאי לשלב ביטויי מפתח החשובות לניתוב גולשים לאתר שלכם. אחת השאלות הלא ברורות זה כמה..

  • הריכוז האופטימלי של ביטויי המפתח – כיום מקובל לשלב כ 1 אחוז ביטויי מפתח מכלל הטקסט במאמר. זאת אומרת שמאמר בהיקף של 500 מילים יכיל כ 4 – 6 מילות מפתח.
  • המיקום האופטימלי של ביטויי המפתח – בדרך כלל מקובל לחשוב שמיקום אופטימלי של מילות מפתח יהיה בכותרת ראשית, כותרת משנה אחת, גוף המאמר, פסקת פתיחה ופסקת סיום.

יותר דפים זה יותר טוב?

לא בהכרח..

בעניין הזה מה שקובע זאת האיכות. ככל שיש יותר טראפיק איכותי על הדף שלכם כך הדף הזה יהיה יותר חשוב. מה זה טראפיק איכותי?

  • יותר כניסות לדף – יותר כניסות לדף זה יותר טוב וזאת רק במידה מסוימת. זה אומר שגולשים נכנסים לדף והשאלה הגדולה שממנה ניתן לתת תשובות טובות לגבי האיכות, ה מה הם עושים אחרי..
  • יותר שהיה בדף – לזה יש משמעות רבה. שהיה ארוכה בדף מסמנת לגוגל שגולשים מתעניינים בתוכן שהדף מציע. אך לא די בכך.
  • מעבר לדפים פנימיים נוספים – גוגל היו רוצים לראות שהיה כללית באתר ולא רק בדף בודד. יציאה החוצה מהאתר אחרי צפייה בדף בודד, שופכת מים קרים על הקידום שלכם ואילו המשך דפדוף עושה לכם טוב.
  • אינטראקציה עם הדף – אנשים מגיבים על פוסטים, משתפים או עושים לייק, מעוררים את גוגל להאמין שהדף שלכם מעניין.

יותר מלל בדף זה טוב?

עקרונית כן. ככל שיש יותר מלל כך בגוגל רואים ניסיון כנה מצדכם להוסיף תוכן אתר רב יותר וזה טוב. כמובן שהמלל נדרש להיות מקורי ונטול חשד לספאם. כתיבה מסיבית של מילות מפתח או הכנסת מילות מפתח בתבניות החוזרות על עצמן עלולות לעורר חשדות שאתם מנסים "לסובב" את גוגל ועל זה תקבלו קנס בדמות החלשת הדף בתוצאות החיפוש או אילו חסימה.

רוצים מלל מתעדכן

נרדמתם בשמירה ואיבדתם מיקומים טובים בגוגל? כתיבה חדשה של תוכן לאתר שלכם תתגמל אתכם באופן מידי. גוגל ישמחו לראות שאתם מוסיפים מלל באופן קבוע לאתר שלכם ולפיכח מדובר באתר פעיל, לפחות מצדכם.

ומה בעניין לינקים?

זה נושא קצת לא ברור. תוכן אתר כדאי שיקושר היטב בין הדפים הפנימיים וגם קצת מול דפים חיצוניים מתאימים. יש הסכמה מלאה שיהיה בכל דף מפורסם לפחות לינק חיצוני אחד. בגוגל מאמינים שכתיבה טובה נדרשת להציג מקורות. כמו כן, כדאי בהחלט להוסיף לינקים פנימיים שימושיים להזרמת "הג'וס" של גוגל. הלינקים מחברים את הדפים השונים באתר ומתעלים את המוניטין שצברתם בגוגל. בעניין הזה קשה להציב כלל אצבע ברור וכדאי שהלינקים יהיו שימושיים כי זה נמדד. יותר לינקים זה עקרונית יותר טוב, אך לא כדאי להיסחף. לינק לכל 100 מילים נשמע כמו איזון טוב בין הזרמת ערך לברדק.

הוספת מדיה נוספת

תוכן אתר משתלב היטב עם תמונות ווידאו. למרות שמדובר במאמר העוסק בכיול מלל, כדאי בכל זאת לדבר קצת על מדיות נוספות הכוללות תמונות ווידאו. כל המוסיף הרי זה משובח וזאת בהנחה שאתם ממקמים תגיות ALT  היכן שצריך. הוספת מידע רב גוני לאתר מוסיפה זמן שהות של הגולשים ומחזקת את הדפים. שמי גיל ואני מומחה לכתיבת תוכן אתרים וקידום. למידע נוסף על קידום האתר באמצעות תוכן צרו קשר עכשיו במספר 052-3646136 או השאירו פרטים ואחזור אלכם בהקדם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>